כשהצילום הוא יותר מצילום עירום

הוא התקשר לתאם סשן צילומים לעצמו. גבר בוגר, נשוי, אב לילדים. בטלפון נשמע אינטליגנטי ורהוט וזיהיתי גם איזושהי התרגשות טבעית ואולי גם קצת סימני שאלה, גם זה טבעי.
בסשן עצמו לאחר זמן קצר של צילומים היה לחלוטין ברור ונוכח בחדר שהגבר הזה, שכאמור חי חיי סטרייט שגרתיים ומאוד מיושבים, טעון בפנטזיות הומוסקסואליות חזקות. לקחנו את הצילומים לכיוון המתאים לו וכשהסשן הסתיים היו בידיו תמונות עוצמתיות ומיוחדות שלו, וכן איזושהי התמודדות ראשונית – במובן המוחצן של המילה אך גם עמוק פנימה בינו לבין עצמו – עם המורכבות הזו שבאישיות שלו. לאחר אותו סשן הוא כתב לי מכתב תודה מרתק. היה לי ברור שעוד נפגש.
חלפו כמה חודשים ואותו גבר יצר שוב קשר וחזר להצטלם. הפעם כבר היה ברור וגלוי לשנינו שהמוטיב הצילומי יעסוק בפנטזיות שלו על גברים והבחנתי שגם אם מדובר במשהו מאוד סודי ופרטי שלו, הוא מסוגל – בזמן ובמקום בו אנו נמצאים, בסטודיו – להניח את זה על השולחן בגלוי ולעבוד עם זה ללא עכבות. הצילומים היו יותר נועזים הפעם, האביזרים נבחרו בקפידה והסגנון הכללי היה בכיוון של מועדון גייז מחתרתי באיזו עיר מרכזית באירופה. היה בעיניי מרגש ומצער כאחד – לראות שהוא שואב כל כך הרבה מהצילומים הללו ומשחרר בהם כל כך הרבה עוצמות ופנטזיות, בעוד שבחיים "האמיתיים" שלו בחוץ הוא ממשיך לחיות ביקום מקביל ובמידה מסויימת מודחק. שוב נפרדנו בתודות ובהבנה שמשהו משמעותי עובר עליו בסשנים הללו, שוב היה גם ברור שעוד נפגש. וכך היה. ובכל פעם התהליך מבשיל, מתקדם, ואני רואה ושומע ממנו איך הוא מחפש את דרכו ומבקש לפייס את חייו עם עולמו הפנימי. מבקש לחוות ולהגשים את עצמו לא רק דרך הצילום.
היום התקשר אליי שוב, לאחר כשנה בה לא היינו בקשר. סיפר שבהמשך לסדרת הסשנים הצילומיים שעשה אצלי, עבר בשנה החולפת תהליך טיפולי מסוים, ובעקבותיו גם שיתף את אשתו בצדדים שלא חשף בפניה מעולם. התרגשתי לשמוע שהיא קיבלה אותו כמו שהוא ושהם מוצאים את הדרך לקיים את הביחד שלהם גם לאחר הגילוי שפרש בפניה. לא, הוא לא "יצא מהארון" במובן של לעבור צד, אבל היום היא יודעת שהוא דו מיני והוא לא חייב להסתיר את זה מזוגתו הקרובה אליו כל כך. התרגשתי גם כי ידעתי כמה משמעותיים היו הסשנים שעבר אצלי, בדרך העצמאית שבה המשיך בשנה האחרונה. כבר נוכחתי לא פעם כמה עומק ומשמעות יש לצילומים מעבר לפן הויזואלי עצמו, אבל סיפור כמו של הגבר האנונימי הזה מסב לי נחת. כי זה באמת… יותר מצילום!

רון אוריאל

רון אוריאל הינו הצלם והבעלים של סטודיו אקספוז, אותו הקים בשנת 2009. רון מתמחה בצילומי עירום וארוטיקה תוך שימוש יצירתי באור וצל, ועבודה עם קשת של רגשות ויצרים. "הלקוחות שלי הינם אנשים פרטיים, בוגרים, בעיקר נשים וזוגות. רובם ככולם נמצאים באיזשהו מסע. מסע של גילוי, חיפוש אחר העצמי או חקר הזוגיות, שחרור מכבלים, העצמה אישית, חוויה, התנסות ועוד. אני כאן כדי להוביל את המצולמים דרך עוד תחנה במסע הקסום הזה, ומזמין אותם להפגש עם האמנות, המיניות, יופיו הפשוט של הגוף, ומחוזות הפנטזיה." ניתן ליצור קשר עם רון במייל office@studioexpose.co.il או בטלפון/ווטסאפ 054-6622678 רון אוריאל בפייסבוק: www.facebook.com/ronuriel אינסטגרם: www.instagram.com/ron.uriel.sexystudio