אלף תמונות ששוות אלף מילים

זמן מיוחד, ימים מיוחדים. שנה חדשה נפתחת, שנת 2019 וזוהי גם תחילתה של שנתו העשירית של סטודיו אקספוז. כשהקמתי את סטודיו אקספוז בשנת 2009 היה לי איזשהו כיוון ראשוני של עשייה. הבנתי שצילום העירום הוא תחום מאוד ייחודי, מאוד מאתגר וכזה שמצריך רגישות גבוהה ויצירת מרחב אישי מאפשר ובטוח. באותם ימים נוכחתי גם שמעבר לכך שצילום העירום מסקרן ומושך אותי, יש לי את היכולות, הרגישויות והגישה הנכונה לסוג הצילום הזה. וכך החלטתי לחבר אהבה ותשוקה למקצוע, והקמתי את סטודיו אקספוז כמרחב שכל התמקדותו בצילום עירום.
בהדרגה חלה כמובן התפתחות. עם הזמן למדתי תוך כדי תנועה המון. על העירום, על עצמי, על האנשים שמגיעים אליי ועל הסטודיו כסביבת יצירה וכמרחב מאפשר. מילים חדשות החלו להתחבר לעשייה: ארוטיקה. מיניות. פנטזיה. הגשמה. שמתי לב שהעירום הוא כבר לא הבסיס ליצירה שלי. הארוטיקה החלה לשחק תפקיד מרכזי. לעתים אפילו ללא העירום. במקביל, גם העירום החל ללבוש צורות וביטויים שונים. עירום תמים, עירום מפתה ומיני, עירום של חקר ולמידה, עירום של אמירה ושחרור ואפילו ריפוי… כל כך הרבה סוגים של עירום. וכל אחד מהם משרת משהו אחר, פן אחר באישיות של המצולמים, חיפוש כלשהו, או אולי תשובה כלשהי.
ושוב הארוטיקה. וככל שצוללים לתוכה עוברים מעולם עדין ומפלרטט של פנטזיה, לעולם של מיניות ממשית. הצילום כבר פחות עוסק בפוזה, בתנוחה ויותר באיך זה מרגיש, באיך זה נוגע. ומגיעות שנים מרתקות של סשנים פרטניים וזוגיים בהם לקוחותיי נפתחים מול המצלמה, עוברים תהליכים שהם יותר מ"דיגמון", תהליכים שהם חוויה, התפתחות, תעוזה וחקר.
צמחתי עם הסטודיו הזה. עם הזמן התחברתי לרבדים נוספים בתוכי, במהות שלי. המנוע היצירתי תמיד סובב את גלגליי, אבל חקרתי דרכים רבות והעזתי להתמסר לדרך, גם כשהבנתי שמתרחש כאן משהו חדש, שאני ממציא או מוצא את עצמי מחדש. בשנים האחרונות התחברתי לצד הטיפולי שבי, תחילה דרך המקום הצילומי, ובהמשך דרך חיבור מחודש לעולם המגע הטיפולי, עולם שנכנסתי לתוכו לפני שנים רבות ותקופה ארוכה חיכה לי בשקט בצללים של הסטודיו, מבשיל ומתפתח על אש קטנה.
2018 היתה שנה מיוחדת בה העזתי יותר, דייקתי לעצמי ואת עצמי יותר, והשלמתי להבשיל תהליכים ששורשיהם נטועים עמוק בעבר ובתוכי. כשאני מתבונן על השנה החולפת ומסכם אותה אני מגלה שיותר משעסקתי בצילום, עסקתי במגע והפכתי את העיסוי והטיפול למרכז העשייה שלי. בין אם בסשנים פרטיים ובין אם בעבודה עם זוגות כחלק מהמרחב האינטימי המיוחד, אותו מרחב שלפני כמעט עשור התחלתי לטפח כשהבנתי את מקומה של האינטימיות ביצירה ובצמיחה . כדי לא לבלבל את הלקוחות אני שומר על הפרדה, מי שמגיעים לצילומים לא מוצאים את עצמם על מיטת העיסוי ולהיפך. אבל יש משהו שקושר את כל העשייה שלי יחד: צמיחה. צמיחה בתוך מרחב אינטימי, מרחב מאפשר, מכבד, מכיל.
שעה ששנת 2019 נפתחת, אני מסתכל לאחור, על אלפי תמונות, כל אחת מהן אלפי מילים, והיופי האמיתי הוא שעם כל מה שנאמר עד כה, נדמה לי שהרבה יותר מילים מחכות להיאמר. מילים של הגוף, של הנפש, סיפורים של עונג, של חוויה והתנסות. עבורי הצילום אינו המטרה, הוא כלי. האמנות היא תוצאה, תוצר של תהליכים.
ואם אתם מחפשים את עצמכם בתוך התהליך, יתכן שתמצאו את עצמכם בסטודיו אקספוז…
שתהיה שנה נהדרת.

רון אוריאל

רון אוריאל הינו הצלם והבעלים של סטודיו אקספוז, אותו הקים בשנת 2009. רון מתמחה בצילומי עירום וארוטיקה תוך שימוש יצירתי באור וצל, ועבודה עם קשת של רגשות ויצרים. "הלקוחות שלי הינם אנשים פרטיים, בוגרים, בעיקר נשים וזוגות. רובם ככולם נמצאים באיזשהו מסע. מסע של גילוי, חיפוש אחר העצמי או חקר הזוגיות, שחרור מכבלים, העצמה אישית, חוויה, התנסות ועוד. אני כאן כדי להוביל את המצולמים דרך עוד תחנה במסע הקסום הזה, ומזמין אותם להפגש עם האמנות, המיניות, יופיו הפשוט של הגוף, ומחוזות הפנטזיה." ניתן ליצור קשר עם רון במייל office@studioexpose.co.il או בטלפון/ווטסאפ 054-6622678 רון אוריאל בפייסבוק: www.facebook.com/ronuriel אינסטגרם: www.instagram.com/ron.uriel.sexystudio